Anatómia pohybového aparátu človeka.

Atlasová učebnica pre (ne)medikov.

V ČOM JE TÁTO KNIHA INÁ

Neexistuje nič, čo by sa mozog nedokázal naučiť !!!

Ide len o spôsob, akým učivo mozgu podáme. Najhorší spôsob učenia sa je sedieť a čítať jednofarebný, jednoliaty text.

Mozog potrebuje štruktúru, tvary, farby, vône, vzruchy, nové prekvapivé podnety a určitú mieru nedokonalosti, ktorú môže naprávať. Najradšej má hádanky, ktoré môže sám riešiť. Ak sám príde na riešenie, tak si ho veľmi dobre zapamätá. Možno to poznáte, keď ste sa pripravovali na „poznávačku“ rastlín, či živočíchov. Druh, ktorý za vás niekto určil a povedal vám jeho meno, ste si zapamätali iba na krátko. No druh, nad ktorým ste sa trápili a sami ste si ho určili, vám zostal v pamäti na dlho.

Mozog miluje situácie, ktoré môže riešiť, najmä ak sú zároveň niečím nové, no zároveň mu zapadajú do predošlej štruktúry vedomostí. Takýmto situáciám mozog prednostne venuje pozornosť a ukladá ich do pamäte.

Z toho vychádza aj táto kniha. Je farebná, určitým spôsobom nedokonalá, prekvapivá a vyžaduje od mozgu, aby si niektoré informácie sám domyslel.

Kniha obsahuje množstvo farebných obrázkov zobrazujúcich anatomické štruktúry z rôznych, často menej známych uhlov. Na rozdiel od bežných učebníc, obrázky nemajú jednotnú štruktúru. Niektoré sú pekne usporiadané, uhladené, iné zámerne nie sú až také uhladené a pôsobia trochu chaoticky. Navyše v nich zámerne nie sú pomenované všetky štruktúry. Mená niektorých si musíte odvodiť pomocou predošlých obrázkov. Vždy sú koncipované tak, aby ste dokázali pomenovať každý sval a každú kosť zobrazenú na obrázku, len niekedy to chce viac snahy.

Text je rozdelený do menších blokov, ktoré sú rozmiestnené rôzne na stránke. Odborné názvy a dôležité fakty, ktoré si treba zapamätať sú zvýraznené, aby vám hneď „udreli“ do očí a nezliali sa so zvyškom textu. Takto si ich podvedome všimnete a váš mozog na to zareaguje.

Toto všetko pomáha udržať pozornosť a dlhodobé sústredenie, pričom sa znižuje únava a zrýchľuje zapamätávanie. Vďaka tomu môže byť vaše učenie efektívnejšie.

Pozor, ani z tejto knihy vám vedomosti „nenaskáču“ do hlavy samé. Stále je potrebná vaša aktivita. Zamyslite sa nad každým obrázkom a snažte sa pomenovať všetko, čo na ňom vidíte. Všímajte si ako je otočený oproti predchádzajúcemu a ako súvisí s ostatnými. Ako budete obrázkami prechádzať, tak postupne zistíte, že mnohé názvy vám už automaticky naskakujú a vy už poznáte svaly a kosti, ktoré označujú. Môže vám to pripadať zdĺhavé, ale pred skúškou vám to ušetrí mnoho času.  

  • FORMÁT: A4
  • POČET STRÁN: 98
  • ROK VYDANIA: 2020
  • VÄZBA: lepená väzba
  • ISBN: 978-80-973228-2-3

Viac informácií o knihe a možnosti jej získania info@scholaris.sk